O nas

Ludzie tańczą od zarania dziejów, taniec jest nierozerwalnie związany z naszą kulturą, życiem. To nie tylko sposób na rozrywkę, miłe spędzenie czasu – to dla wielu sposób na życie.

 „Taniec to nasza pasja” – to motto przyświeca tancerzom iławskiego klubu UKS Gracja, którzy pod okiem trenerów rozwijają w Iławie swoje umiejętności w tańcu towarzyskim. Ćwiczą systematycznie, spędzając tygodniowo na parkietach 10-12 godzin. W pocie i bólu rodzą się ich sukcesy i miłość do tańca.

Zawodnicy UKS Gracja w ramach uczestnictwa w ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach tanecznych promują nasze miasto na terenie całego kraju. Poziom ich osiągnięć pozwala na promocję naszego miasta. Pokazuje , że Iława to nie tylko turystyka , żagle i uroki korzystania z najdłuższego jeziora w Polsce , ale również silny ośrodek kulturalny. Miasto , które stawia na młodzież i dzieci , które realizują swoją pasję artystyczną tańcząc taniec towarzyski.

UKS Gracja zajmuje się rozpowszechnianiem tańca towarzyskiego wśród dzieci i młodzieży z przedszkoli , szkół podstawowych , gimnazjalnych , ponad gimnazjalnych oraz dorosłych z terenu miasta , gminy i powiatu iławskiego.

Nasze pary startują na turniejach tanecznych ( ogólnopolskich, międzynarodowych i mistrzostwach Polski ) osiągając bardzo wysokie lokaty.

UKS Gracja prowadzi również zajęcia wykraczające poza obszar tańca towarzyskiego, które z jednej strony są formą przygotowania dzieci i młodzieży do grup tańca towarzyskiego, z drugiej dają możliwość aktywnego spędzania czasu dla osób, które taniec traktują jako formę rozrywki, aktywności ruchowej i oderwania się od codziennych szarych obowiązków.

UKS Gracja oferuje Państwu pokazy taneczne naszych par turniejowych

  • na weselach i innych uroczystościach rodzinnych,
  • pokazy w szkołach
  • udział naszych tancerzy w trakcie imprez kulturalnych w naszym powiecie,
  • pokazy taneczne na spotkaniach firmowych itp.